A befektetés nem éppen egy azonnali nyereséget ígérő „játék”, már ha hívhatjuk játéknak. Hiszen ha a visszavonulásunkra, nyugdíjazásunkra akarunk keresni a befektetéseinkkel, akkor a legjobb, amit tehetünk, hogy most betesszük egy portfolióba a piacon a pénzünk és hagyjuk dolgozni. Természetesen a hosszútávú befektetéseket nem lehet olyan könnyen eldönteni és kialakítani, mint mondjuk ahogy a lovi fogadas online tippeket megtesszük, de van néhány olyan egyszerű tanács, amelyek megfogadásával sikeres befektetéseink lehetnek.
Mert ahogy vannak sportfogadás stratégiák, úgy befektetési stratégiák is léteznek, nem is kevés. Sőt, annyira sok van, hogy nem is annyira könnyű dönteni, hogy mit olvasunk el, mit alkalmazunk és így tovább. Pedig alapvetően néhány nagyon egyszerű lépéssel a legjobb befektetések fognak fialni nekünk hosszútávon. Az első fontos tényező, amivel foglalkoznunk kell, hogy rendbe tegyük a pénzügyeinket. Tehát tudnunk kell, hogy mennyit fektethetünk be, mennyi a bevételünk és kiadásunk, mert annak nincs értelme, hogy túlnyúlunk azon, ameddig a takarónk ér.
Hiszen egy orvos sem fog felírni nekünk receptet anélkül, hogy tudná milyen állapotban vagyunk. Nézzük tehát meg a bevételeink és kiadásaink megállapítása után, hogy mennyi vésztartalékot szeretnénk megtartani és a fennmaradó rész az, amit befektethetünk. Ha nincs befektetnivaló pénzünk, akkor azt mérlegeljük, hogy milyen beruházások halasztható vagy éppen mennyi pénzt tudunk a bevételeinkből félretenni ilyen célra.
Online üzleti befektetési tanácsok
És ahogy a pénzügyeinkkel is tisztában kell lennünk, jó ha azt is átgondoljuk, hogy milyen időtávban gondolkodunk. Mert gyűjthetünk a nyugdíjunkra, gyűjthetünk a gyermekeink tanulmányaira, gyűjthetünk egy új otthonra, de akár még egy új autó is lehet komoly cél. Nem számít tehát, hogy mire is teszünk félre, a lényeg, hogy hány év tud eltelni addig, amíg a pénzre tényleg szükségünk nem lesz. A hosszútávú befektetések öt vagy azon túli évet jelentenek, de nincs vonatkozó meghatározás.
Mert ha például még 40 évre van tőlünk a nyugdíj, akkor jóval nagyobb kockázatokat vállalhatunk és jóval bátrabban próbálkozhatunk, mintha egyébként a négy év múlva egyetemre induló gyermekünknek akarunk egy kis pluszot adni. Ha a két alapvető paraméterrel tisztában vagyunk, akkor jön el a döntés, hogy online vagy hagyományos úton akarunk-e befektetni. Mi most az online befektetéssel kapcsolatban adunk néhány ötletet!
1) Kereskedjünk valamilyen tőzsdén vagy kereskedési platformon. Ahogy a lovi fogadas online formája már jóval népszerűbb, mint a helyszínen történő fogadás, úgy az online kereskedés már teljesen átvette a hagyományos tőzsdei kereskedés helyét. Regisztráljunk egy fiókot egy ilyen oldalon, egy kis pénzt fizessünk be a számlánkra és máris vehetünk valamennyi részvényt, vagy akár kriptovalutát vagy valamilyen befektetési alap származtatott pénzügyi termékét.
Rengeteg a kockázatos befektetés, ezért legyünk nagyon figyelmesek, viszont pont ezért érdemes kis pénzzel próbálkozni először vagy már kapásból másolni egy sikeresebb befektetőt – erre több platform is ad manapság lehetőséget.
2) Kevesen tekintenek rá így, de az online jelenlétbe történő befektetés is hozhat komoly profitot. Gondoljunk például arra, hogy komolyabb felszereléssel milyen podcastot tudnánk csinálni vagy éppen mi magunk írhatunk egy online kurzust, amit aztán árulhatunk.
De egy blogon mindenféle tanácsokat adni vagy éppen valami olyanról írni, aminek rajongói vagyunk, kifejezetten jó ötletnek tűnhet. Nézzünk csak körbe, milyen látogatottsági számokat produkálnak olyan oldalak és YouTube csatornák, amelyekről el sem bírjuk képzelni, hogy miért annyira népszerűek.
3) Fektessünk kriptovalutákba. Ha nem akarunk kereskedni, akkor egy kisebb összegért vásárolhatunk néhányt coint egy felkapottabb, népszerű kriptovalutából és szimplán várhatjuk a fejleményeket, hogy mennyit ugrik meg az árfolyam majd felfelé. Persze ez nagyon kockázatos tud lenni, ezért kifejezetten kis összeggel érdemes elkezdeni, ráadásul jó ha a kriptokról valamennyit.
Mert tudnunk kell, hogy
- mi az a kriptotárca,
- milyen tőzsdék léteznek,
- melyik kriptovaluta hogyan működik,
- mi az a volatilitás és így tovább.
Ha ezeket a fogalmakat nem ismerjük, bele se vágjunk.
4) Ha van egy kis pénzünk és bizonytalanok vagyunk a befektetési lehetőségekben, akkor használhatjuk a peer-to-peer kölcsönzési platformok valamelyikét, hogy megforgassuk a pénzünket. Ezeken a platformokon ugye másoknak adhatunk kölcsön pénzt és amitől ez másabb, mint mondjuk ha az utcán tennénk ezt, az a tény, hogy itt elég megbízható platformokról van szó, amelyek beruházások segítségével követtek el mindent azért, hogy ne legyen rulettjáték az, hogy egyébként tényleg visszakapjuk a pénzünket. És a kölcsönadott pénzünkért cserébe kamatot is kaphatunk, ez a haszon.
5) Sportfogadás stratégiák segítségével befektetés lehet az is, ha elkezdünk egy meghatározott stratégia mentén fogadni és profitot termelni. Nagyon kemény munka és sok energiát felemészt, de a legjobb befektetések egyike is lehet, hiszen kis lépésekben, kis összegekben, de komoly hasznot lehet ebből is felépíteni. Természetesen ez nem tekinthető szó szerint vett befektetésnek, de ha mondjuk kiegészítjük azzal, hogy tippeket adunk, blogot írunk, akkor máris egy egészen jól fialó kis ökoszisztémát alkothatunk meg.
Konklúzióként elmondható, hogy az online térben hatalmas lehetőségek rejlenek mindenki számára. Lehet szó itt online játékról, online munkáról, de online üzletek indítása és szóba jöhet, hogy az online befektetések lehetőségeiről ne is beszéljünk. Az nagyon fontos, hogy mindig megfontoltak és türelmesek legyünk, egy hosszútávú befektetés sosem fog 1 hónap múlva milliókat fialni nekünk, de 10-20 éves időtávban egy ház árát is meg lehet keresni egy jól megválasztott lehetőséggel. Néhány tanácsot adtunk fentebb például arra vonatkozóan, hogy részvényekkel, kriptovalutákkal vagy éppen kölcsönadással hogyan kereshetünk pénzt, de pont az a jó az online befektetésekben, hogy nagyjából a határ a csillagos ég.